Plody rakytníku

Léčivé účinky rakytníku

Rakytník řešetlákový se využívá k léčení již od dob starověkého Řecka. Neustále stoupající popularita rakytníku je proto naprosto zasloužená. Léčivými účinky totiž disponují nejen jeho plody, ale i listy či odvar z jeho větviček.

Rakytník řešetlákový je trnitý keř dožívající se až sedmdesáti let. Jeho plody dozrávají na začátku podzimu, kdy má také nejvyšší obsah prospěšných látek. Například podíl vitamínu C v jedné bobuli odpovídá celé doporučené denní dávce dospělé osoby.

Zdravotní přínosy rakytníku

Kromě vitamínu C ale obsahuje rakytník také vitamíny A, B, E, K1, F a mnoho minerálních látek jako například mangan, bór či železo. Ty podporují celkové správné fungování imunitního systému, trávení a stimulují funkci jater. Rakytník je zároveň známým antioxidantem a tlumí bolesti kloubů.

Díky oleji s flavonoidy a omega-3 kyselinami podporuje rakytník kardiovaskulární zdraví, a zajišťuje tak průchodnost i pružnost cév. Je vhodný pro léčbu spálenin vytvořených radioaktivním zářením a obecně je velmi příznivý pro lidskou pokožku. Zvyšuje její kvalitu, zpomaluje tvorbu vrásek a pomáhá hojit drobná poranění.

Rakytník je vhodný i pro léčbu běžných viróz a chřipek, obsahuje protiinfekční účinky, čistí tělo a pomáhá při celkové slabosti těla. Je účinným pomocníkem i při stresu, který ovlivňuje obranyschopnost člověka.

Užívání rakytníku

Užívat rakytník je možné uvařením čaje z jeho listů, vytvořením marmelád, sirupů nebo šťáv ze sušených plodů. Vytvořit můžete dokonce rakytníkový likér, který je prospěšný při pravidelné konzumaci v malé míře. 

Nejčastěji se ale rakytník využívá ve formě oleje, který se lisuje za studena pro zachování účinných látek. Nevýhodou tepelných úprav rakytníku je ztráta prospěšných látek, proto je ideální používat čerstvé plody. 

My z (název firmy) proto dodáváme rakytník nejpozději den po natrhání. Naše plody nijak tepelně ani chemicky neupravujeme, jsou vždy perfektně očištěné a pěstujeme je v ideálních podmínkách na Jižní Moravě, díky čemuž mají tu nejvyšší kvalitu. Pokud jde o rakytník, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám tyto oranžové bobulky dodáme v jakémkoliv množství kamkoliv po České republice.

Pociťte sílu Bio rakytníku na vlastní kůži!

Rakytník dodáváme po celé České republice vždy čerstvě natrhaný (nejpozději druhý den), očištěný a bez jakékoliv další úpravy, díky čemuž si udržuje veškeré své blahodárné účinky a je připraven k okamžitému použití.
BIO KVALITA