Plody rakytníku

Můžu jíst syrový rakytník?

Rakytník řešetlákový je pro své téměř zázračné účinky stále častěji vyhledávanou rostlinou používanou pro výrobu léků, doplňků stravy, kosmetiky nebo třeba krmení pro zvířata. Jak je na tom ale toto bobulovité ovoce v čerstvém stavu? Můžete jíst rakytník syrový?

Jednoduchá odpověď zní ano. Syrový rakytník jíst můžete a zároveň i touto formou dostanete do svého těla všechny zdraví prospěšné živiny a látky, které rakytník obsahuje. Jeho sladkokyselá, téměř natrpklá, chuť vás však nejspíš příliš neosloví.

Vřele proto doporučujeme sáhnout po některém z rakytníkových produktů, jako je sirup, kapsle, bonbóny nebo třeba lihoviny. Ty bývají dochucené nebo obohacené o další ingredience, a nabízejí tak mnohem zajímavější gastronomický požitek. Případně si můžete něco z rakytníku uvařit sami doma.

My tyto nenápadné oranžové bobulky milujeme. Na Jižní Moravě proto pěstujeme rakytník řešetlákový Leikoranejvyšší kvality a rádi vám s objevováním jeho skvělých účinků pomůžeme. Rakytník vám dodáme v té nejčistší podobě, jakémkoliv množství, a to nejpozději den po natrhání, takže se k vám dostanou jen ty nejčerstvější plody.

Pociťte sílu Bio rakytníku na vlastní kůži!

Rakytník dodáváme po celé České republice vždy čerstvě natrhaný (nejpozději druhý den), očištěný a bez jakékoliv další úpravy, díky čemuž si udržuje veškeré své blahodárné účinky a je připraven k okamžitému použití.
BIO KVALITA